HostGator »

Örnek Telif Hakları Adımları

HostGator, faks veya mektup yoluyla açılacak DMCA bildirimler gerektirir. Şikayet (telefon numarası dahil) tam olarak iletişim bilgileri içermelidir. HostGator, arama yapacak ve bilgileri kontrol edecektir. E-posta (dijital olarak doğrulanmış ve güvenilir bir üçüncü şahıs tarafından imzalanmadığı sürece) yasal şikayetleriniz için kabul edilebilir bir ortam değildir. Bu bilet sisteminde, olası bir DMCA şikayetini görünen aldı, aşağıdakilerden birini veya daha fazla eksik ise : (a) şikayet, (b) şikayet biçimi DMCA gereklerine uygun yeterli bilgi içermez (c) şikayet, (d), tam olarak iletişim bilgileri eksik ve uygun kimlik olmadan e-posta yoluyla teslim edilmiş ise red edilir. HostGator'un, posta veya faks yoluyla şikayetçiye ulaşabilmek için yeterli ayrıntıları da içeren yeni bir başvuruyu tekrar göndermeniz gerekir. Nasıl yapılacağı ile ilgili talimatlar izleyin.

İddia edilen telif hakkı ihlali için açılan bildirimlere yanıt vermek prensiplerimizdendir. Bu bildirimlerde yer verilmesi gereken bilgiler açıklanmıştır. Mümkün olduğunca kolay anlaşılır hak ihlali iddiası bildirimleri göndererek hileli veya anlaşılması veya doğrulanması zor bildirimlerin sayısını azaltır hale getirmek için tasarlanmıştır. Aşağıda belirtilen bildirim formu, ABD Dijital Milenyum Telif Hakkı Yasası (ABD Telif Hakkı Ofisi Web Sitesi, http://www.copyright.gov bulunabilirsiniz) tarafından önerilen formu başvurunuza en kısa sürede HostGator tarafından size yanıt verecektir .

Bu formun yanı sıra diğer yargı bildirimleri. Bize bir ihlal bildiriminde için, yukarıda belirtilen öğeleri içeren yazılı bir iletişimi sağlamak zorundadır. Eğer maddi bir ürün veya etkinliğin sizin telif haklarınızı ihlal ettiği kasten yanlış bildirimde bulunursanız, zararlardan (masraflar ve avukatlık ücretleri dahil) sorumlu olacağınızı lütfen unutmayın. Buna göre, çevrimiçi kullanıma sunulan materyalin telif hakkınızı ihlal edip etmediğinden emin değilseniz, önce bir avukata danışmanızı öneririz.

İsteğiniz işleme sürecimizi hızlandırmak için lütfen aşağıdaki biçimi kullanın (bölüm numaraları dahil):

 1. İhlal edildiğini düşündüğünüz telif hakkı kapsamındaki çalışmayı yeterli ayrıntıda tanımlanması veya gereken diğer bilgileri (örneğin, "Söz konusu telif hakkı kapsamındaki çalışmayı http://www.hostgator.com.tr/tos.shtml üzerinde görünen metin.") telif hakkı ihlal çalışmasını inceleyebilirsiniz (örneğin, "söz konusu telif hakkı kapsamındaki çalışmayı Fikri Mülkiyet: Değerleme, Sömürü ve İhlali Damages Wiley tarafından yayınlanan, ISBN: # 047168323X Gordon V. Smith" adlı kitap ile değerlendirebilirsiniz).

 2. Yukarıdaki 1. maddede listelenen telif hakkı kapsamındaki çalışmayı ihlali iddiasındaki materyali tanımlayın. Iddia edilen materyal için ihlali içeren her web sayfasını belirtmek gerekir. Bu URL ihlal ettiği iddia edilen her meta için, belge veya öğe sağlamak gereklidir.
  Bir örnek:

  Web Sayfaları İhlal:
  http://www.thewebsite.com/directory/
  http://www.thewebsite.com/ornek/ornek.html

 3. Bize sizinle irtibat kurulması için yeterli iletişim bilgisini verin.

 4. (Eğer mümkünse) ihlal ettiği iddia edilen web sayfasının veya diğer içerik sahibi / yöneticiyi uyarmak için bize yeterli bilgiyi veriniz. (E-posta adresi tercih edilir)

 5. Şu ifadeyi ekleyin: "İhlal edildiğini iddia ettiğiniz gibi, yukarıda açıklanan telif hakkı kapsamındaki materyallerin kullanılması için telif hakkı sahibi, temsilcisi, ya da yasa tarafından yetki verilmediğine dair bir düşüncem var."

 6. Şu ifadeyi ekleyin: "Ben bildirimde yer alan bilgilerin doğru olduğuna ve telif hakkı sahibinin veya ihlal edildiği iddia edilen münhasır hakkın sahibi adına hareket etmeye yetkili olduğunu, yalan yere tanıklık etme cezası altında, yemin ederim."

 7. Kağıdı imzalayın.

 8. Eğer posta yoluyla yazılı iletişim tercih ederseniz, aşağıdaki adrese gönderin:
  HostGator LLC
  Attn: Abuse Department, DMCA Complaint
  11251 Northwest Freeway, Suite 400
  Houston, TX 77092
  United States of America

  VEYA Fax:
  001 (281) 476-7801, Attn: Abuse Department, DMCA Complaint

HostGator, yerel ülke yasalarına veya ABD yasalarına göre ne olursa olsun HostGator içerikten sorumlu tutulamaz, HostGator içerik erişimini kaldırma veya devre dışı bırakabilir ihbarları yanıtlayabiliriz ve / veya kullanıcıların hizmetlerini sonlandırmaya yetkiliyizdir. Bir bildirime yanıt olarak şikayet edilen erişimi kaldırır veya devre dışı bırakırsanız, HostGator bu davranışı bir iyi niyet girişimi olarak değerlendirecektir. İlgili site veya içerik sahibi veya yöneticisi, uyarımıza karşı bir bildirim yapabilir, böylece bizimle iletişim kuracaktır.

Ayrıca, hakkında işlem yaptığımız ihlal iddiası bildirimlerinin belgelerini tüm yasal bildirimlerde olduğu gibi, şikayetin bir kopyası kamuya açık olabilir ve halk için kullanılabilir hale getirebilir, bir veya daha fazla üçüncü şahıslara gönderilebilir, paylaşılabilir.

Eğer telif hakkı sahibi olduğunu iddia eden kişi yanlış bir bildirimde bulunduysa veya söz konusu materyallerin telif haklarının size ait olduğunu düşünüyorsanız. Gerekli işlemlerin iptali için karşı bildirimde bulunabilirsiniz. [512 (g)]

Bir abonenin materyallerinin telif haklarını ihlal etmediğini iddia eden bir "karşı-haber" gönderdiyse, servis sağlayıcı kişinin itirazını telif hakkı iddia eden kişiye derhal bildirmek zorundadır. [512 (g) (2)] telif hakkı sahibi 14 gün içinde ilçe mahkemesinde bir dava açması materyalin, ağ üzerindeki bir konuma geri yüklemesi için gereklidir. [512 (g) (2) (C)]

İhlal edilen materyal ile ilgili telif hakkı sahibinin iddiasını yanlış olduğu tespit edilirse, telif hakkı sahibinin OSP malzemenin uygunsuz kaldırılması sonucunda herhangi bir zarardan sorumlu olur. [512 (f)]

Top Merchant Providers
The highest rated merchant account providers on the web
Hostgator Online Forumları
- Gerçek Tecrübeler
- Hızlı Yanıtlar
- Grup Tartışmaları
- Değerlendirmleri Okuyun

HostGator müşterileri ne diyor? Forumlarımıza katılın ve Hostgator'un neden beklentilerinizi aştığını okuyun.
Software Partners
Hardware Partners
Basindan Yeni Haberler
HostGator Web Hizmetleri 2009 Inc 5000 Listesinde 239.
25 Agustos 2009'da
Inc., HostGator.com'u prestijli Inc. 5000 listesinde 2009'un en hizli buyuyen ozel sirketi olarak siralamistir.
HostGator Basin Kiti
- Resmi Logolar
- Gator Grafikleri
- Yazili ve Web
- Farkli Dosya Tipleri

Bu medya kiti basin mensuplari, partnerlerimiz ve HostGator.com'un promosyonunu yapmak icin diger cevrelerce kullanilmak uzere yapilmistir.
Odul Kazanan Hosting


Bes yildan uzun suredir sundugumuz ustun hizmet hayati boyunca bircok odule layik gorulduk.
HostGator Bloğu
- Şirket Haberleri
- Ürün Promosyonları
- Kullnaım kolaylıkları ve ipuçları
- HG Bloğunu Ziyaret Edin